РОЗРОБКА НОВОЇ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЇ (ARGO)

РОЗРОБКА НОВОЇ АНТИБАКТЕРІАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ СТОМАТОЛОГІЇ (ARGO)

Фінансуюча організація: ЄС, Horizon Europe, HORIZON-MSCA-2021-SE-01
Загальний бюджет: 915 400 євро 
Бюджет СумДУ: 322 000 євро
Тривалість проекту: 2022-2026 рр
Партнерські організації:
Латвійський університет (проф. Максим Погорєлов)
Сумський державний університет (проф. Роман Москаленко)
Університет Умео (проф. Томас Борен)
Nanowave Spolka Z Ograniczona Odpowiedzialnoscia (Рафал Банасюк)
MB SENSOGRAFA (проф. Арунас Раманавічус)
UMEA DENTALLABORATORIUM HOLDING AB
Координатор проекту: проф. Максим Погорєлов
Головний дослідник від СумДУ: проф. Роман Москаленко

Про проєкт

Проект ARGO буде присвячений дослідженню інноваційної діяльності з акцентом на міцну міжнародну, міждисциплінарну та міжгалузеву співпрацю в галузі хімії, біоматеріалів, нанотехнологій, мікробіології, клітинної біології та стоматології. Мережа ARGO залучатиме академічних та промислових партнерів із країн-членів ЄС та асоційованих країн з метою відкриття потенціалу для інноваційних рішень у наноматеріалах та клінічній стоматології.

Основна дослідницька мета проекту полягає в сприянні науково-дослідній діяльності з додатковими компетенціями організацій-учасниць для розробки нових антибактеріальних матеріалів для стоматології, зокрема для розробки нового антибактеріального матеріалу для пломбування коренів.

Проект буде реалізовано шляхом тісної співпраці між партнерськими організаціями для створення синергії для розробки та тестування інноваційних біоматеріалів для стоматології. Інноваційні технології будуть використані для виробництва коренепломбувального матеріалу з наночастинками з індивідуальними біологічними та антибактеріальними властивостями. Оцінка нового біоматеріалу з наночастинками срібла in vitro буде проводитися на спеціально розробленій моделі зуба. Для підтвердження антибактеріального ефекту нового біоматеріалу на відповідній тваринній моделі буде використано біосумісність та оцінку in vivo.

Міждисциплінарне та міжгалузеве відрядження буде основним інструментом для реалізації проекту з метою зміцнення науково-дослідної, навчальної, комунікаційної та мережевої спроможності організацій-учасниць та передачі знань від наукових кіл до промисловості та навпаки. Запропоновані цілі дослідження та навчання призведуть до розширення науково-дослідницьких, переданих навичок і компетенцій дослідників на початковій стадії з метою покращення можливостей працевлаштування та кар’єрних перспектив як в академічному, так і в промисловому секторах. Публічне розповсюдження нових результатів досліджень підвищить обізнаність суспільства про роль досліджень і дослідників у розвитку ЄС як провідного місця для досліджень та інновацій.

Scroll to Top