Центр SUMEYA бере участь у дослідженнях нових підходів до ранньої діагностики пухлин

Колектив та обладнання україно-шведського дослідницького центру SUMEYA знову відмітилися у статті «Potential role of hydroxyapatite nanocrystalline for early diagnostics of ovarian cancer”, що була опублікована у журналі “Diagnostics” з імпакт-фактором 3,7 (належить до Q2 бази Scopus) (Chyzhma, R.; Piddubnyi, A.; Danilchenko, S.; Kravtsova, O.; Moskalenko, R. Potential Role of Hydroxyapatite Nanocrystalline for Early Diagnostics of Ovarian Cancer. Diagnostics 2021, 11, 1741. https://doi.org/10.3390/diagnostics11101741)

Робота присвячена вивченню морфології та складу специфічних кальцифікатів раку яєчників, які складаються з гідроксиапатиту. Оскільки нанорозмірні кальцифікати з’являються в пухлинній тканині на ранніх стадіях, це може стати основою для розвитку нової технології скринінгу та ранньої діагностики раку яєчників. Був проведений порівняльний аналіз розмірів патологічних біомінералів та діагностичних можливостей малоінвазивних методів діагностики. При порівнянні результатів ультразвукового та гістологічного дослідження було встановлено, що кальцифікати розміром менше 200 мкм не виявляються ультразвуком. В той самий час, комп’ютерна томографія (КТ) виявляє патологічні відкладення розміром 1000 мкм і більше. IVUS (внутрішньосудинне УЗД) візуалізує кальциноз розміром більше 100 мкм. ОКТ (оптична когерентна томографія) може розпізнавати біомінеральні включення розміром 10-20 мкм і більше. Досягнення техніки дозволяють діагностувати все менші об’єкти. Це, очевидно, залежить від складу патологічних біомінералів, а також від зрілості біомінералу та його структури.

Також ми виявили, що існує сильна кореляція між розміром пухлини та кальцифікацією. Пухлини без патологічних біомінералів мали значно більші розміри. Це вказує на можливу пригнічуючий вплив кальцифікатів на пухлини яєчників.

Саме тому вивчення структури, фізичного, хімічного та фазового складу кальцинатівпухлин яєчників, а також особливостей їх візуалізації є важливим, оскільки забезпечує можливе практичне застосування цього патологічного явища для ранньої діагностики раку яєчників та інших новоутворень з біомінералізацією.

Посилання на статтю: https://www.mdpi.com/2075-4418/11/10/1741/htm

Scroll to Top