Результати роботи Українсько-шведського дослідницького центру SUMEYA були представлені на високому міжнародному рівні

03-04 жовтня 2023  року відбувся українсько-шведській контактний семінар за участі представників Міністерства Освіти і науки України, Національного фонду досліджень України, Національного Еразмус-Офісу України, Шведського інноваційного агентства «Віннова», Національного контактного Центру Горизонт Європа (Швеція), Шведської Ради Вищої освіти, Посол України в Швеції Андрій Плахотнюк та Міністр Освіти Швеції д-р філософії Маттс Перссон.

Дводенний семінар був присвячений питанням освіти і науки, поглибленням наукових, економічних та культурних зв’язків між державами.  Окрім високих гостей – представників посольств та Міністерств Освіти, виступи мали вчені та успішні бізнесмени.

Оскільки однією з сильних сторін Швеції є те, що промисловість і дослідження тісно співпрацюють, на семінарі було продемонстровано приклади взаємодії науки з бізнесом. Мета семінару – надихнути учасників на співпрацю, починаючи з Horizon Europe, а також показати можливості для продовження бізнесу.

Українсько-шведський дослідницький центр SUMEYA у особі проф. Романа Москаленка разом з шведським колегою проф. Томасом Бореном представляв сумісний проєкт ARGO, який виконується в рамках HORIZON-MSCA-SE-2021: 101086441 “Towards development of new antibacterial
strategies for dentistry”. Також партнери поділилися досвідом про співпрацю у рамках наукових проєктів, двох Erasmus+ KA1 проєктів між Сумським державним університетом та Університетом Умео та історією створення україно-шведського дослідницького центру SUMEYA.